Wyniki XXIX Konkursu Kapel Dudziarskich

Przedstawiamy wyniki przeprowadzonego przed dwoma tygodniami XXIX Konkursu Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotrów Ratajczaków w Bukówcu Górnym, który ze względu na trwającą epidemię odbył się w formie hybrydowej, czyli częściowo tradycyjnie i częściowo z wykorzystaniem internetu. Online obradowało m.in. jury w składzie: prof. dr hab. Zbigniew Jerzy Przerembski – etnomuzykolog z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Janusz Jaskólski z Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu oraz Maciej Rychły – muzyk z Kwartetu Jorgi z Poznania.

Wyniki konkursu w trzech kategoriach prezentujemy poniżej.

Kategoria początkujący

I miejsce i nagroda w wysokości 500 zł: Kapela Dudziarska Swojacy z Moszczanki w składzie: Wiktor Marszał (dudy wlkp.) i Cezary Bednarczyk (skrzypce podw.)

Wyróżnienie w wysokości 100 zł: Kapela Dudziarska Biskupianie w składzie: Adam Błaszyk (dudy wlkp.) i Anna Bartkowiak (skrzypce podw.)

Kategoria mistrz-uczeń

I miejsce i nagroda w wysokości 500 zł: mistrz Michał Umławski i uczeń Cezary Bednarczyk (skrzypce podw.)

II miejsce i nagroda w wysokości 300 zł: mistrz Michał Umławski i uczeń Wiktor Marszał (dudy wlkp.)

Wyróżnienie w wysokości 100 zł: mistrz Michał Umławski i uczeń Kacper Maćkowiak (dudy wlkp.) – Wisieloki z Szymanowa k. Rawicza

Kategoria zaawansowani

I miejsce i nagroda w wysokości 1.000 zł: Kapela Dudziarzy Wielkopolskich CK Zamek w składzie: Romuald Jędraszak (dudy wlkp.) i Paweł Dukat (skrzypce podw.)

II miejsce ex aequo i nagroda w wysokości 600 zł: Kapela Koźlarska Adama Kaisera w składzie: Adam Kaiser z Przyprostyni k. Zbąszynia (kozioł ślubny) i Martyna Żurek ze Zbąszynia (mazanki); Kapela Dudziarska Koźlary DK Stęszew w składzie: Piotr Górecki (dudy wlkp.) i Paweł Zawadzki (skrzypce podw.)

III miejsce i nagroda w wysokości 400 zł: Kapela Dudziarska Biskupianie z Domachowa w składzie: Krzysztof Polowczyk (dudy wlkp.) i Małgorzata Szymankiewicz (skrzypce podw.)

Wyróżnienie w wysokości 200 zł: Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego w składzie: Patryk Szulc (dudy wlkp.) i Michał Mocek (skrzypce podw.); Bartosz Mendlewski z Wielkiej Wsi (dudy wlkp.) i Joanna Waśko z SzOK Szamotuły (skrzypce podw.); Kapela Dudziarska Koźlary DK Stęszew w składzie: Krzysztof Baranowski (dudy wlkp.) i Barbara Baranowska (skrzypce podw.); Kapela Dudziarska ZPiT Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa w składzie: Mikołaj Kozak (dudy wlkp.) i Joanna Machowiak (skrzypce podw.); Bartosz Wilk z SzOK Szamotuły (sierszeńki)

Nagroda specjalna w wysokości 500 zł: Kapela Drajka z Poznania w składzie: Adam Knobel (kozioł weselny i klarnet), Karolina Kocik (harfa celtycka) i Alicja Mazurek (instr. perkusyjne)

Nagroda specjalna w wysokości 250 zł: Tomasz Kiciński z Bukówca Górnego (skrzypce podw.); mistrz Michał Umławski (dudy, skrzypce podw.)

Zapraszamy również do obejrzenie koncertu konkursowego i koncertu laureatów, które już wkrótce będą dostępne na stronie internetowej www.bukowieckiedudy.pl oraz na Facebooku.

Zofia Dragan