Samorządowe Ognisko Muzyczne zostało założone 1 kwietnia 1951 r. jako placówka kulturalna ucząca dzieci i młodzież gry na instrumentach muzycznych w cyklu czteroletnim. Jego pierwszym kierownikiem był Roman Machnikowski, a kolejnymi Ludwik Benyskiewicz, Lech Erbert i Ludwika Benyskiewicz. Od kwietnia 1998 r. Samorządowe Ognisko Muzyczne działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach.

Zajęcia przeprowadzane są w roku szkolnym, przez sześć dni w tygodniu. Każdy z uczących się odbywa standardowo 1 godzinę lekcji umuzykalnienia i 1 godzinę nauki gry na wybranym instrumencie. Tradycją ostatnich lat są koncerty uczniów na półrocze i zakończenie roku szkolnego oraz występy na różnych wydarzeniach organizowanych przez GOK. 

Siedziba Samorządowego Ogniska Muzycznego mieści się we Włoszakowicach, przy placu 21 Października 3. Ognisko dysponuje fachową kadrą nauczycieli i oferuje grę na takich instrumentach jak: pianino, fortepian, keyboard, gitara klasyczna i elektryczna, skrzypce oraz akordeon.

Zapisy na zajęcia prowadzi Gminny Ośrodek Kultury oraz poszczególni instruktorzy:

  • Andrzej Żołędziejewski (umuzykalnienie, instrumenty dęte, tel. 691 654 435),
  • Anna Grochowczak (skrzypce, tel. 607 300 436),
  • Mariusz Kowalczyk (instrumenty klawiszowe, tel. 669 844 287),
  • Grzegorz Thiel (gitara, tel. 697 976 170).

Pobierz wzór umowy

Uczniowie i pedagodzy Samorządowego Ogniska Muzycznego we Włoszakowicach