Olga Mytnik i jej rok w Bombaju

Kolejne tegoroczne spotkanie z podróżnikiem, współorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach i Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty ze Wschowy, odbyło się we wtorkowy wieczór 23 kwietnia. Tym razem cykl zagościł we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK – i wszystko wskazuje na to, że pozostanie już tak na stałe.

Okazało się, że prelegentka spotkania – pochodząca z Krakowa Olga Mytnik – to zawodowa pianistka. Dlatego też jej roczny pobyt w Bombaju, czyli jednym z największych miast Indii, nie miał ściśle podróżniczego charakteru, lecz wiązał się głównie z podjęciem pracy nauczycielki gry na instrumentach klawiszowych. Mimo to krakowianka zdążyła zapoznać się z indyjskimi zwyczajami, kulturą i religią, o czym opowiedziała w swym niezwykle barwnym wystąpieniu. A to tradycyjnie zostało poparte licznymi zdjęciami i filmikami z podróży.

Wtorkowe spotkanie zgromadziło wyjątkowo liczną publiczność, złożoną w dużej części z przedstawicieli włoszakowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zakończenie, zgodnie ze zwyczajem, każdy miał okazję zadać podróżniczce dodatkowe pytania, z czego widownia chętnie skorzystała.

Następne spotkanie z podróżnikiem odbędzie się już 28 maja, prawdopodobnie również w sali widowiskowej GOK we Włoszakowicach. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Zapraszamy!

A.A.