Zmarł Jacek Borsukiewicz

8 stycznia zmarł Jacek Borsukiewicz – znany i szanowany w okolicy lekarz oraz pierwszy przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice po odrodzeniu się samorządu. Miał 73 lata.

Doktor Jacek Borsukiewicz pochodził z Międzychodu, gdzie od 1 sierpnia 1971 roku związany był z tamtejszym szpitalem. Podczas swojej długiej i owocnej kariery zawodowej pracował też w: szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim, ośrodku zdrowia w Pawłowicach, Szpitalu Wojewódzkim w Lesznie, ośrodku zdrowia we Włoszakowicach oraz Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie. Ponadto prowadził prywatną praktykę lekarską oraz był radnym I kadencji Rady Gminy Włoszakowice (w latach 1990-1991) i radnym II, III i IV kadencji Rady Miejskiej Międzychodu (w latach 1994-2006).

Pogrzeb śp. Jacka Borsukiewicza odbędzie się we wtorek 19 stycznia (o godz. 14.00) na Cmentarzu Komunalnym w Międzychodzie. Wcześniej (o godz. 13.00) zostanie odprawiona msza święta żałobna w jego intencji w międzychodzkim kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Cześć Jego pamięci!

A.A.