Zakończenie roku w SOM

Tego samego dnia co uczniowie w całej Polsce rok szkolny zakończyli również podopieczni Samorządowego Ogniska Muzycznego. Podobnie jak słuchacze Studia Muzyki Szymona Gądy szlifowane przez ostatnich kilka miesięcy umiejętności muzyczne zaprezentowali podczas uroczystego koncertu we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

W piątkowym koncercie zaprezentowało się 10 uczniów Ogniska (na ponad 20 pobierających naukę w tym roku). Większość z nich występowała solo, choć zdarzali się też tacy, którzy korzystali z pomocy swojego instruktora. Na scenie królowały oczywiście instrumenty klasyczne, w tym fortepian, gitara i skrzypce, a wykonywany repertuar składał się zarówno z muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

Pod koniec koncertu wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia potwierdzające zaliczenie pierwszego, drugiego lub trzeciego roku nauki wręczone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pawła Borowca oraz instruktorów muzycznych – Annę Grochowczak, Andrzeja Żołędziejewskiego, Grzegorza Thiela lub Mariusza Kowalczyka. Wśród instrumentalistów znalazł się również jeden uczeń, który zakończył swą czteroletnią przygodę z Ogniskiem. Był nim uczący się grać na fortepianie Antoni Łabiński.

Przypominamy, że Samorządowe Ognisko Muzyczne we Włoszakowicach obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji już w kolejny piątek (2 lipca) pod włoszakowickim Pałacem Sułkowskich odbędzie się uroczysty koncert dedykowany byłym i obecnym nauczycielom, absolwentom i uczniom Ogniska. Początek o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy!

A.A.