Wieczór z Krzyckim po raz XIV

XIV Wieczór z Prymasem Andrzejem Krzyckim już za nami. Temat przewodni tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się 10 września w gościnnych progach folwarku Mila w Krzycku Wielkim, brzmiał „humanizm i polityka”.

O inspirującym połączeniu obu tych pojęć debatowali m.in. dr Leszek Barszcz, prof. Wawrzyniec Konarski, dr hab. Paweł Marszałek oraz Małgorzata Ptaszyńska. Przy okazji nie zabrakło też prezentacji pisarzy, którzy w ostatnim czasie zaliczyli swój debiut – Michała Wierzby („Zły pasterz”) i Patrycji Obiegały („Dwa szlaki”). Ponadto, w trakcie spotkania, Barbara Leszkowicz-Barszcz podziękowała przedstawicielowi Stowarzyszenia ODD FELOWS Ryszardowi Wielebskiemu za wspieranie zakupów książek do Biblioteki Szkolnej w Krzycku Wielkim.

Tegoroczną imprezę zorganizowali: Maria Beczkiewicz, Halina Florek, Barbara Leszkowicz-Barszcz, Agnieszka Rozwens-Bott, Alicja Wielebska, Leszek Barszcz, Ryszard Wielebski oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Warto wspomnieć, że dzień wcześniej, również w Krzycku Wielkim, odbył się koncert ballad i romansów w wykonaniu Magdaleny Howorskiej i Macieja Fortuny, z gościnnym udziałem zespołu Poligrodzianie.

Leszek Barszcz, A.A.