Wernisaż wystawy malarskiej

W piękny, jeszcze letni wieczór 5 września we włoszakowickim Pałacu Sułkowskich odbył się wernisaż wystawy malarskiej Joanny Sobierajskiej, Miłosza Bronisza, Mariki Kropidłowskiej i Marioli Wower. Są to artyści zrzeszeni w Światowym Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (Wydawnictwo AMUN), który obok Gminnego Ośrodka Kultury i gminy Włoszakowice jest współorganizatorem wystawy.

Wydarzenie rozpoczęło się na pałacowym dziedzińcu, gdzie wernisaż i zarazem całą wystawę otworzył wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak. Korzystając z okazji włodarz naszej gminy pogratulował artystom-malarzom talentu oraz wręczył im kwiaty. Głos zabrały również Kamila Bronisz (mama Miłosza), która opowiedziała o Związku AMUN, oraz Joanna Sobierajska – główna pomysłodawczyni i inicjatorka wystawy. W dalszej kolejności impreza przeniosła się do Sali Trójkątnej, w której zgromadzona publiczność mogła podziwiać blisko 40 obrazów wykonanych przez malarzy.

Na zakończenie wernisaż przeniósł się jeszcze do pobliskiej sali widowiskowej GOK. W niej odbył się występ duetu Katarzyna Kaczmarek (śpiew) i Mariusz Kowalczyk (fortepian), który wykonał piosenki „Nic dwa razy” (w aranżacji Łucji Prus) oraz „Pogoda ducha” (z rep. Hanny Banaszak). Tam też miał miejsce pokaz malowania ustami i nogami.

Informujemy, że prace czworga artystów eksponowane w Sali Trójkątnej będzie można oglądać do końca września br. w godzinach pracy Urzędu Gminy Włoszakowice.

A.A.

Galeria