Sukces bukówieckiego Zespołu Regionalnego „Nowe Lotko”

W dniach 15-17 października Zespół Regionalny „Nowe Lotko” z Bukówca Górnego uczestniczył w 37. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Jego starsza grupa wywalczyła na nim bardzo wysokie, trzecie miejsce.

W skład nagrodzonej grupy wchodziły 4 pary złożone z byłych i obecnych członków zespołu (ze względu na regulamin konkursu, który w tej kategorii zakłada udział zespołów złożonych z osób dorosłych, warunkowo jedynie w pewnej części uzupełnionych nastolatkami). Mimo niewielkiej ilości czasu na przygotowanie układów oraz braku doświadczenia we wspólnym występowaniu na scenie bukówczanom udało się zająć miejsce na podium. Sukces tym większy, że w tej kategorii rywalizowało aż 19 niezwykle doświadczonych zespołów z całej Polski.

Podczas konkursu wystąpiła również młodsza grupa bukówieckiego zespołu, która zaprezentowała muzyczne ilustracje piosenek, zabawę w wojsko oraz tańce zabawowe. Choć kategoria dziecięca nie podlega ocenie jury, to nasi reprezentanci zebrali same pochwały, zarówno od sędziów, jak i od publiczności.

Obu grupom tancerzy do tańca przygrywali skrzypek Rafał Zając i dudziarz Michał Umławski. Wyjazd zespołu do Rzeszowa był możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Konkursowe występy i inne materiały z konkursu dostępne są tutaj.

A.A., zdj. Z. Dragan