Spotkanie autorskie z Katarzyną Janus

Wieczorem 24 listopada w bukówieckim Gminnym Centrum Folkloru odbyło się spotkanie autorskie z pochodzącą z Leszna pisarką Katarzyną Janus – autorką takich książek jak: „Nigdy nie jest za późno”, „Mam na imię Walentyna”, „Piękni ludzie” czy „Opowieści Zuzanny”.

Główna bohaterka środowego spotkania zajmuje się pisaniem powieści obyczajowych. Na swoim koncie ma już dwanaście wydanych książek i nie zamierza na tym poprzestać – na początku przyszłego roku odbędzie się premiera jej następnego dzieła. Poza karierą pisarską wykonuje zawód lekarza, przez co można ją spotkać m.in. w jednej z leszczyńskich przychodni czy w Centrum Rehabilitacji w Górznie. Lata spędzone w lekarskim fartuchu przebijają się w jej literaturze, w której często występują wątki medyczne, np. w postaci bohaterów-lekarzy. Bez wątpienia w powieściach autorki widoczna jest także jej miłość do podróży, gdyż niejednokrotnie zabiera swoich czytelników w odległe zakątki Włoch czy Grecji. O tych i innych inspiracjach do pisania kolejnych książek Katarzyna Janus opowiedziała podczas spotkania w Bukówcu, przy okazji pokazując liczne fotografie ze swoich wypraw.

Okazało się, że pani Katarzyna ma wielu fanów w naszej okolicy, którzy licznie zjawili się na spotkaniu. Słuchacze mieli okazję zamienić kilka słów z autorką oraz kupić jej książkę z osobistą dedykacją. Odbył się także minikonkurs z możliwością wygrania jednej z pozycji pisarki.

Organizatorami spotkania byli Gminna Bibliotek Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Natalia Malanowska