Słowicze warsztaty muzyczne w Boszkowie

Pod koniec sierpnia Fundacja Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki, już po raz szósty, zorganizowała w Boszkowie-Letnisku warsztaty muzyczne. Zajęcia ze śpiewu, które poprowadzili dyrektor artystyczny Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki Maciej Wieloch oraz jego asystent Marcin Gałęski odbyły się w Ośrodku Wczasowym Sadyba.

Do udziału w zajęciach warsztatowych zaproszono także dzieci z terenu gminy Włoszakowice oraz chórzystki z Chóru św. Cecylii w Bukówcu Górnym. Wraz ze Słowikami miejscowi śpiewacy przygotowali cztery utwory, które następnie zostały wykonane przed włoszakowicką publicznością podczas koncertu na zakończenie warsztatów w kościele pw. Świętej Trójcy. Koncert odbył się w sobotę 26 sierpnia, czyli w dniu 103. rocznicy urodzin prof. Stefana Stuligrosza, założyciela Chóru Poznańskie Słowiki.

Kadra opiekunów zorganizowała dla uczestników warsztatów również wiele atrakcji sportowych oraz zwiedzanie okolic regionu leszczyńskiego. Odwiedzili oni m.in. Leśniczówkę Koczury, Muzeum Okręgowe w Lesznie i Stadion im. Alfreda Smoczyka (oglądali zmagania zawodników U-24  Leszna i Torunia), poznali tajniki żeglarstwa w Letniej Szkole Żeglarstwa w Boszkowie, obejrzeli pokaz kaskaderski przygotowany przez Apolinarski Group, odbyli profesjonalny trening sportowy z piłki nożnej prowadzony przez byłego zawodnika Lecha Poznań i Warty Poznań oraz rozegrali mecz z rówieśnikami z drużyny Sokół Włoszakowice.

Uczestnicy warsztatów z pewnością mają niezapomniane wrażenia z pobytu na włoszakowickiej ziemi. A wszystko to dzięki życzliwości oraz pomocy wielu instytucji i osób prywatnych, wspaniałych mieszkańców tej gminy. W sposób szczególny Fundacja Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki dziękuje: wójtowi gminy Włoszakowice Robertowi Kasperczakowi, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. we Włoszakowicach, włoszakowickiemu księdzu proboszczowi Zbigniewowi Dobroniowi, radnej Rady Powiatu Leszczyńskiego Halinie Florek, Nadleśnictwu Włoszakowice z panami Tomaszem Furmańczakiem i Markiem Wąsowiczem na czele, partnerom transportowym Spółdzielni Kółek Rolniczych i Kolejom Wielkopolskim, firmie Hermes, panu Pawłowi Apolinarskiemu i kaskaderom z Apolinarski Group, Unii Leszno, dyrekcji Muzeum Okręgowego w Lesznie, panu Arturowi Marciniakowi, panu Łukaszowi Maciągowi i jego zawodnikom, panu Michałowi Klawińskiemu oraz Ośrodkowi Jeździeckiemu Kalumet. Cały projekt warsztatów był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Kancelarię Baker Tilly, którym organizatorzy także serdecznie dziękują.

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, zdj. chór i A.A.