Seniorzy z Leszna we Włoszakowicach

W ostatni piątek listopada gminę Włoszakowice odwiedziła blisko 50-osobowa grupa seniorów z Leszna. Byli to członkowie tamtejszego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Pałacu Sułkowskich, gdzie historię tego miejsca oraz całej naszej gminy przedstawił wójt Robert Kasperczak. Tutaj nie zabrakło też wystąpień przedstawicielek lokalnych organizacji społecznych, w tym prezes Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włoszakowicach Marii Marynowskiej oraz przewodniczącej włoszakowickiego Koła Gospodyń Wiejskich Danuty Walkowiak. Na zakończenie tej części utwór na fortepianie zagrał pracownik Urzędu Gminy Marek Wodawski.

Następnie leszczyńscy seniorzy udali się w dalszą wycieczkę po gminie. W trakcie całego dnia odwiedzili takie miejsca jak: teren rekreacyjny ze strefą aktywnego i zdrowego stylu życia Zalesie Park oraz halę sportowo-środowiskową i stadion lekkoatletyczny we Włoszakowicach (po dwóch ostatnich obiektach oprowadzał prezes Gminnego Zakładu Komunalnego Rafał Jagodzik), izbę regionalną i wiatrak Wicynt w Bukówcu Górnym (zaprezentowane przez prezes Stowarzyszenia Bukówczan MANU Zofię Dragan, radnego gminy Tomasza Skorupińskiego i rzeźbiarza ludowego Jerzego Sowijaka) oraz włoszakowicki zakład produkujący pieczarki D.D. Champ (o którym opowiedział zarządzający nim Dawid Walkowiak). Był też czas na przerwy kawową i obiadową w okolicznych restauracjach.

Podczas całej wycieczki członkom Stowarzyszenia towarzyszył pracownik Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Amadeusz Apolinarski, który kontynuował opowiadanie o gminie.