Wydrukuj tę stronę

Rockandrollowcy SPiSali się koncertowo

W piątkowy wieczór 19 listopada włoszakowicka restauracja „Riposta” wypełniła się dźwiękami bluesa, soulu i rock’n’rolla. Wszystko to za sprawą koncertu przygotowanego przez trzech muzyków współtworzących projekt o tajemniczej nazwie SPiS.

Muzyczny projekt SPiS, który zaprezentował się na scenie, tworzą: Jerzy Styczyński (wieloletni gitarzysta zespołu „Dżem” i kompozytor wielu przebojów tej grupy, muzyk bardzo chętnie uczestniczący w innych projektach muzycznych, absolutna czołówka polskiej gitary), Piotr Lekki (gitarzysta zespołów „TSA-Michalski-Niekrasz-Kapłon” i „Evening Standard”, producent muzyczny i autor projektu „Bochnia Rocks”, ściągającego do Bochni najwybitniejszych muzyków z całego świata) oraz Robert „Sierściu” Mastalerz (od 20 lat wokalista najlepszego w tej części Europy coverbandu AC/DC 4 Szmery, który 17 września br. dał we Włoszakowicach bardzo dobrze przyjęty koncert). Koncert, utrzymany w konwencji „rockowych zaduszek”, obfitował w klasyczne kompozycje z repertuaru Wielkich Rock'n'Rolla, w tym m.in. The Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Van Halen, Whitesnake, Alice in Chains, Def Leppard, Bon Jovi i wielu innych. Nie zabrakło więc kołyszących rytmów bluesa i soulu oraz znanych rockowych ballad, a także nieco cięższego brzmienia.

Koncert przyciągnął do „Riposty” fanów mocnej muzyki z całej okolicy, przez co restauracja wypełniła się niemal po brzegi. Wśród nich obecni byli: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, sekretarz gminy Karolina Chlebowska oraz inni pracownicy włoszakowickiego Urzędu Gminy i jednostek administracyjnych.

Za organizację koncertu odpowiadali Restauracja-Club „Riposta” i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

A.A.