Popisy Studia Muzyki

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego kolejny etap edukacji muzycznej oficjalnie podsumowali słuchacze Studia Muzyki Szymona Gądy. Uroczysty koncert z tej okazji, który zastąpił odwołane z powodu pandemii tradycyjne kwietniowe popisy solistów, odbył się we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

W trakcie ponad dwugodzinnego koncertu zaprezentowało się dokładnie 30 solistów, w tym trzy tegoroczne absolwentki Studia – Wiktoria Nadtochiy, Klaudia Obiora i Zofia Maćkowiak. Na repertuar składała się głównie polska muzyka rozrywkowa, zarówno ta sprzed lat, jak i współczesna, choć nie zabrakło też piosenek w języku angielskim. Niektóre występy zostały dodatkowo okraszone choreografiami przygotowanymi przez słuchaczy.

Po każdym skończonym występie właściciel i instruktor Studia Szymon Gąda wręczał swoim uczniom świadectwa ukończenia Studia lub kolejnej klasy oraz zaświadczenia o kontynuacji nauki. Ponadto specjalne podziękowanie za wzorową współpracę odebrał z jego rąk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec.

Studio Muzyki Szymona Gądy (wcześniej Studio Piosenki GOK) powstało w 2009 roku. Obecnie naukę pobiera w nim kilkudziesięciu słuchaczy w różnym wieku, którzy doskonalą takie elementy śpiewu jak: technika oddechowa, kształtowanie frazy muzycznej, interpretacja słowno-muzyczna, właściwa akcentacja, umiejętne wykorzystanie dynamiki, świadome panowanie nad intonacją w głosie oraz właściwa dykcja. Nabyte umiejętności uczniowie Studia już od wielu prezentują na różnych imprezach w gminie Włoszakowice, lecz nie tylko. Ponadto startują w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, odnosząc na nich liczne sukcesy.

A.A.

Galeria