Piosenka „Zachowałam się jak trzeba” nagrodzona

W maju informowaliśmy o premierze utworu pt. „Zachowałam się jak trzeba”, który powstał specjalnie z myślą o Ogólnopolskim Konkursie Wokalno-Aktorskim „Patriotyczna Nuta”. Piosenka została nagrodzona w jednej z konkursowych kategorii.

Przypomnijmy, że wykonawcą utworu jest podopieczny włoszakowickiego Studia Muzyki Mikołaj Kosiński, a pomysłodawczynią jego nagrania była mama Mikołaja – Anna Kosińska. Z kolei muzykę do piosenki skomponował sam właściciel i jednocześnie instruktor muzyczny Studia Szymon Gąda. I to właśnie on został laureatem konkursu w kategorii Twórca, czego serdecznie gratulujemy!

Dyplom dla Szymona Gądy

Warto również wspomnieć, że treść utworu dotyczy ostatnich chwil życia Inki, młodej odważnej i niezłomnej dziewczyny, która w chwili śmierci miała zaledwie osiemnaście lat. Jej jedyną winą było to, że kochała Polskę i chciała żyć w wolnym kraju. Bestialsko torturowana nie wydała nikogo. Do końca pozostała wierna swoim ideałom, o czym świadczą jej słowa „Zachowałam się jak trzeba”, będące tytułem piosenki.

Piosenkę, mającą przybliżyć młodemu pokoleniu sylwetkę tej wielkiej patriotki, można wysłuchać poniżej.

A.A., zdj. Sz. Gąda

Media