Piknik „Pożegnajmy lato” w Dłużynie

Opady deszczu nie przeszkodziły w przeprowadzeniu Pikniku rodzinnego „Pożegnajmy lato”, podczas którego w sobotę 18 września mieszkańcy Dłużyny oficjalnie żegnali najcieplejszą porę roku. Była to już czwarta impreza plenerowa zorganizowana w tej miejscowości w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Na piknik składały się: II zlot dla zmotoryzowanych, atrakcje dla małych (m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, stoisko z akcesoriami dziecięcymi i przejażdżki kucykiem) i dużych (m.in. strzelanie z wiatrówki i przejażdżki bryczką), turniej rodzinny z nagrodami, występy artystyczne solistów, szwedzki stół (grill, grochówka, sałatki, kawa i słodkości) oraz zabawa taneczna z zespołem Havana Bend. Wszystko to było możliwe dzięki dofinasowaniu z programu #SzczepimySię z KGW, w ramach którego każdy chętny mógł skorzystać z mobilnego punktu szczepień i zaszczepić się przeciwko chorobie covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Organizatorami pikniku byli dłużyńskie Koło Gospodyń Wiejskich „Odnowa”, sołtys wsi Aniela Poloszyk, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz sportowcy z tutejszej drużyny „Orzeł” Dłużyna, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach.

A.A., zdj. A. Poloszyk

Galeria