Piknik dobroczynny we Włoszakowicach

15 lipca we włoszakowickim parku odbył się piknik dobroczynny. Impreza, której głównym organizatorem była Fundacja Edukacyjna Szkoły Języków Obcych ADJ z Leszna, miała na celu zbiórkę pieniędzy dla chorującej na rdzeniowy zanik mięśni Marysi z Brenna.

Bogactwo festynowych propozycji, znakomita słoneczna pogoda oraz pragnienie bycia razem i zrobienia czegoś dla innych przyciągnęły – mimo dnia powszedniego – wielu mieszkańców naszej miejscowości.

Na pikniku nie brakowało oczywiście licznych atrakcji dla dzieci. Były dmuchańce i baloniki w najróżniejszych kształtach, a każdy chętny mógł sobie zrobić tatuaż lub warkoczyki. Były też liczne konkurencje sprawnościowe, kącik artystyczny dla najmłodszych i malowanie na folii, a na końcu losowanie nagród na podstawie talonów zdobytych za uczestnictwo w przeróżnych festynowych działaniach. Ponadto śpiewali młodzi soliści ze Studia Muzyki Szymona Gądy, występowały Mażoretki „Twins” oraz tańczyła para z leszczyńskiej Szkoły Tańca Margo.

W trakcie trwania całego festynu działał targ rozmaitości, na którym znajdowały się artykuły od darczyńców. Dodatkowo można było również spróbować pysznych wypieków i słodkości, waty cukrowej oraz kiełbasek z grilla.

Licznymi współorganizatorami i instytucjonalnymi dobroczyńcami pikniku byli: Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, Piekarnia Wawrzyniak Święciechowa, Firma Słomiński z Kaszczoru, Drukarnia Leszno, Instalacje Marciniak – Źródła Energii Odnawialnej, Funtastic Dmuchańce Leszno, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Dominik Zając, Koło Gospodyń Wiejskich we Włoszakowicach. Patronat medialny sprawowali Radio Elka, Gazeta ABC, TV Leszno i portal internetowy Wlopi.

Czwartkowy piknik był pierwszym z cyklu trzech festynów dobroczynnych we Włoszakowicach. Następne odbędą się w niedziele 25 lipca i 1 sierpnia w godzinach popołudniowych, także na boisku bocznym we włoszakowickim parku.

Natalia Malanowska