Niedziela ze sztuką w Charbielinie

26 września na wzgórzu kościelnym w Charbielinie i w pobliskiej sali wiejskiej, w ramach „Niedzieli ze sztuką” z GOK Włoszakowice, odbyły się dwa wydarzenia kulturalne – plener malarski oraz przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek”.

Włoszakowicka grupa literacko-teatralna „Tajemnica słowa” po raz trzeci w tym sezonie wystawiła „Czerwonego Kapturka”. W spektaklu można było zobaczyć gościa ze śmigielskiej grupy teatralnej Alicję Wawrzyniak (narracja), a także Agnieszkę Nowicką jako wilka, Marię Smolarek jako matkę i babcię Kapturka oraz senną dziewczynę, Blankę Mierzyńską i Matyldę Smolarek w roli tytułowej oraz wyjątkowo opiekunkę grupy i reżyserkę Kingę Kaźmierczak, która zagrała gajową i panią kapitan.

W tym samym czasie na wzgórzu kościelnym trwał plener malarski prowadzony przez nauczycielkę plastyki z ZSO Włoszakowice Bożenę Nowak, w którym brały głównie udział członkinie szkolnego kółka plastycznego. Były to: Natalia Sęk, Alicja Sęk, Milena Jankowiak, Julianna Kruk, Natalia Dziobak, Martyna Apolinarska, Anna Czajka, Rozalia Stachowiak, Nina Patelka, Wiktoria Osowska i pani Wiesława Nawrot. Tym razem uczestniczki pleneru malowały piękny krajobraz wczesnojesienny roztaczający się ze wzgórza.

Późną jesienią tego roku planowane są kolejne malarskie zajęcia plenerowe, na które zapraszamy wszystkie osoby (również dorosłe) potrafiące już choć trochę malować i mające własne sztalugi. O terminie zajęć będziemy informować na stronie internetowej GOK i naszym facebookowym profilu.

Oba wydarzenia zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach we współpracy z sołtys Charbielina Joanną Mularczyk-Czajką.

Natalia Malanowska

Galeria