Młodzi dziennikarze na start

Blisko 20 młodych adeptów dziennikarstwa wzięło udział w wykładzie inauguracyjnym Kółka Dziennikarskiego „Druga Strona Młodzieży” powołanego do życia przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Spotkanie odbyło się w ostatni piątek kwietnia we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

Gościem specjalnym piątkowego spotkania był Leszek Gnoiński – znany polski dziennikarz oraz autor wielu książek muzycznych. Przeprowadzony przez niego wykład mający formę warsztatów traktował o różnych formach dziennikarskich, od reportażu po wywiad. Dziennikarz opowiedział też o swojej bogatej karierze zawodowej oraz chętnie odpowiadał na wszelkie pytania młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Agnieszka Patalas oraz dziennikarz Radia Elka Grzegorz Sterna, który będzie prowadził kółko dziennikarskie. A to rozpocznie swoją właściwą działalność już w poniedziałek 6 maja. Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do wstępowania w jego szeregi! Szczegółowe informacje w biurze GOK.

A.A.