Konkurs Piosenki w języku angielskim

W październiku odbył się I Gminny Konkurs Piosenki w języku angielskim „You can sing”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Krzycku Wielkim we współpracy z włoszakowickim Gminnym Ośrodkiem Kultury. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną śpiewacze zmagania zostały przeprowadzone w formule online.

W konkursie wzięło udział 11 osób  – 5 w kategorii klas 3-5 i 6 w kategorii klas 6-8. Nadesłane nagrania z występami zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: Kinga Przygoda-Smaczna (nauczyciel języka angielskiego w Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie), Magdalena Nowacka (nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie) i Paweł Borowiec (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach). W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Ewa Kaczmarek (SP Włoszakowice), druga była Milena Rydlichowska (SP Krzycko Wielkie), a najniższy stopień podium zajęła Zofia Kaczmarek (SP Krzycko Wielkie). Z kolei w starszej kategorii zwyciężyła Oliwia Fic (SP Włoszakowice), przed drugą Marią Królikowską (SP Jezierzyce Kościelne) i trzecim Viktorem Lisem (SP Włoszakowice).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w konkursie za rok! Szczególne podziękowania należą się również sponsorom rywalizacji, wśród których znaleźli się: sklep Mycenter Włoszakowice, sklep Almoda Danuta Dąbkowska, biuro ubezpieczeniowe PZU Ubezpieczenia Tomasz Jagodzik, firma Proartbud Mateusz Kubiak, firma Atelier Aleksandra Furman-Lewandowska, samorząd Szkoły Podstawowej w Krzycku Wielkim oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Wszystkie konkursowe występy można zobaczyć tutaj.

Izabela Górna