Kolejny wernisaż wystawy malarskiej

Sala Trójkątna włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich ponownie doskonale sprawdziła się jako miejsce organizacji wernisażu malarskiego. Tym razem, po artystach malujących ustami i nogami, swoje prace wystawił w niej Marius Sujecki – mieszkaniec Włoszakowic i radny naszej gminy.

Kilkadziesiąt swoich obrazów, które powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat, Marius Sujecki po raz pierwszy zaprezentował przed szeroką publicznością we wtorkowy wieczór 28 listopada. Malarz nie tylko opowiedział o wykorzystywanych technikach i preferowanym stylu malowania (w większości są to obrazy abstrakcyjne), ale też wspomniał o swoich inspiracjach. Przy okazji podziękował wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji wernisażu.

Gościem specjalnym wernisażu był wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który pogratulował artyście-malarzowi wyjątkowego talentu. Obecna była również prowadząca wydarzenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Patalas. Podziwianie obrazów umilała ponadto muzyka grana na fortepianie przez pracownika miejscowego Urzędu Gminy Marka Wodawskiego, prywatnie pianisty i kompozytora.

Wystawę w Sali Trójkątnej będzie można zwiedzać do 15 grudnia w godzinach pracy Urzędu Gminy Włoszakowice oraz w najbliższą niedzielę 3 grudnia w godz. 12.00-15.00.