Inauguracja roku akademickiego we Włoszakowicach

Choć w kalendarzu luty, a nie październik, to we Włoszakowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. We wtorek 20 lutego „studia” oficjalnie rozpoczęli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku założonego przez Gminny Ośrodek Kultury.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na temat e-płatności, ich rozwoju i zagrożeń, przeprowadzonego przez pracowników Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach – prezes Dorotę Grygiel oraz pełnomocnika zarządu Krzysztofa Samelczaka. Następnie indeksy ponad stu obecnym studentom uroczyście wręczył wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. W świat magii dźwięków przeniosło wszystkich zgromadzonych trio muzyczne w składzie: Ksenia Shaushyshvili (wokal), Jacek Skowroński (pianino) i Michał Zabor (harfa). Niezwykle emocjonalny koncert zakończyły długie owacje na stojąco od publiczności.

Przypominamy, że Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włoszakowicach działa od początku bieżącego roku. W ramach niego odbywają cotygodniowe zajęcia z różnych przedmiotów, w tym głównie z gimnastyki prozdrowotnej, języka angielskiego czy obsługi komputera. Stale prowadzony jest nabór nowych studentów powyżej 60. roku życia z terenu gminy Włoszakowice i okolic.

A.A., zdj. P. Tojek

Galeria