II Rockowe Granie przy Platanie

Uczciwe rockowe granie – tak w skrócie można określić to, co działo się w piątkowy wieczór 17 września we włoszakowickim parku. Mowa oczywiście o drugiej edycji koncertu II Rockowe Granie przy Platanie, która z powodu epidemii mogła odbyć się dopiero teraz. Choć mało brakowało, by jej organizację pokrzyżowała tym razem niepewna pogoda.

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, koncert rozpoczął się od nieco lżejszego, bluesowego brzmienia w wykonaniu reaktywacji legendy leszczyńskiego bluesa – zespołu Berlin Blues. Kapela ta powstała w 1999 roku we Włoszakowicach, a jej nazwa wbrew pozorom nie pochodzi od nazwy stolicy Niemiec, tylko tutejszego osiedla „Berlinek”, gdzie zamieszkiwało większość tworzących ją muzyków. Choć w ciągu ponad 20 lat przez skład grupy przewinęło się około 35 instrumentalistów, to na koncercie wystąpiło tylko kilku z nich, w tym: Grzegorz Sterna (wokal i gitara), Jacek Tamborski (gitara solowa), Artur „Bibi” Konieczny (gitara solowa), Szymon Bartkowiak (bas) i Karol Łaszczyński (perkusja) oraz gościnnie – Marcin Szymankiewicz (gitara) i Bartosz Fogt (wokal). Wykonali oni nie tylko własne kompozycje zespołu, ale także światowe szlagiery muzyki bluesowej.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się główna gwiazda wieczoru – najlepszy AC/DC Tribute Band w Europie, czyli zespół 4 Szmery z Bochni. Zgodnie z oczekiwaniami muzycy zagrali największe przeboje słynnego australijskiego zespołu AC/DC, a więc m.in. „T.N.T”, „Highway To Hell” i „Thunderstruck”, oraz jeden własny utwór, również w klimatach hard-rockowych. Można powiedzieć, że była to prawdziwa muzyczna bomba, którą „podłożyli”: Robert „Sierściu” Mastalerz (wokal), Jacek „Jack” Szwed (gitara), Arkadiusz Kluczewski (gitara), Grzegorz „Gabi” Gruca (gitara basowa) i Andrzej Tabor (perkusja). Publika dała się porwać w wir tego szaleństwa, głośno śpiewając i naśladując gitarowe riffy, przez co nie mogło obyć się bez bisu. Na zakończenie miał także miejsce wspólny bis obu kapel, które wykonały razem jeszcze jeden hit z repertuaru AC/DC – „The Jack”.

Mimo deszczowej aury koncert zgromadził sporą rzeszę fanów muzyki rockowej z całej okolicy, o czym świadczyły nieodłączne atrybuty ich ubioru – koszulki z nazwami popularnych zespołów czy skórzane kurtki. W gronie miłośników mocnego brzmienia nie zabrakło też oczywiście wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka.

Organizatorami koncertu byli gmina Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, z dyrektorem Pawłem Borowcem na czele (prowadzącym koncert). O właściwe nagłośnienie wydarzenia zadbał firma P.K. Sounds Piotr Kubiak, a oświetlenie przygotowała firma Scenika Pro Event Karol Michalewicz.

A.A., zdj. z drona MR Arteria

Galeria