II Piknik rodzinny w Dłużynie

Kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach „Wesołych wakacji 2021” stanowił II Piknik rodzinny w Dłużynie, który odbył w pierwszą niedzielę lipca. Jego organizatorami byli: sołtys i Rada Sołecka wsi, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich, dłużyńscy sportowcy oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Do głównych atrakcji pikniku należały pokazy strażackie w wykonaniu OSP Dłużyna oraz wspólna rowerówka ulicami wsi. Nie zabrakło też animacji dla dzieci przygotowanych przez animatorki z firmy Anima Kids i rozgrywek dwóch ogni. Ponadto, na wszystkich głodnych i zmęczonych wielogodzinną zabawą czekały grillowane kiełbaski oraz odpoczynek przy ognisku.

W ramach pikniku przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy dla chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Marysi z Brenna. Łącznie udało się zebrać 1.140 zł.

Warto dodać, że w miniony weekend „Wesołe wakacje 2021” zawitały także do Dominic, gdzie na tamtejszym placu zabaw odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych plenerowych pokazów filmowych.

A.A., zdj. N. Poloszyk, A.A.