Dzień Dziecka z Gminną Biblioteką Publiczną

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach postanowiła przyłączyć się do obchodów Dnia Dziecka, by dać małym czytelnikom i ich rodzicom trochę uciechy. Zgodnie z założeniem zaproponowane atrakcje miały być nową formą wspólnego spędzania wolnego czasu i łączyć przyjemne z pożytecznym.

Obchody rozpoczęły się w czwartek 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Krzycku Wielkim. Młodzież szkolna mogła uczestniczyć w spotkaniu ze studentami z poznańskiego klubu gier planszowych. Przy czterech stanowiskach mistrzowie gry przeprowadzili uczniów przez wspólne przygody. Planszówki okazały się niezwykle fascynujące i zajmujące, pokazując jednocześnie, że są dobrą alternatywą dla komputerów, smartfonów czy tabletów.

Następnego dnia obchody przeniosły się do włoszakowickiej biblioteki i rozpoczęły się od kolejnego  spotkania z planszówkami. Nie zabrakło też zabaw i konkursów na świeżym powietrzu, w których do wygrania były liczne nagrody, słodycze i baloniki.  Te ostatnie cieszyły się chyba największym zainteresowaniem, głównie z tego względu, że wszyscy czekali już na przyjazd dużego balonu z leszczyńskiego aeroklubu. Ekipa pod przewodnictwem pana Pawła Sobonia sprawnie rozwinęła sprzęt i udostępniła go do zwiedzania. Uczestnicy minifestynu mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat sportów balonowych oraz wejść do gondoli i obejrzeć ją od wewnątrz. Niestety ze względu na zbyt wietrzną pogodę nie udało się zrealizować zaplanowanych pionowych lotów balonem, ale zabawy i tak było co niemiara!

GBP