Zespoły z Bukówca na Festiwalu Muzyków Ludowych w Rawiczu

W dniach 18-20 sierpnia odbywał się Festiwal Muzyków Ludowych w Rawiczu, w ramach którego zorganizowano liczne koncerty, spotkania, wystawy, turnieje, konkursy i zabawy ludowe. Uczestniczyły w nim również zespoły z Bukówca Górnego.

Bukówieckie klimaty królowały na rawickim festiwalu przede wszystkim w sobotę, kiedy to w popołudniowym koncercie wystąpiły Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz, Zespół Regionalny Nowe Lotko i Kapela Dudziarska Manugi. W tym dniu miały też miejsce II Rawicki Maraton Dudziarski oraz III Turniej Tańców Regionalnych (turniej indywidualny par tanecznych), w których wzięły udział zarówno nasze kapele, jak i pary taneczne.

Występ Zespołu Regionalnego Nowe Lotko z Bukówca Górnego

Zespołom z Bukówca udało się osiągnąć znaczne sukcesy. Kapela Dudziarska Manugi w składzie Patryk Szulc i Zbigniew Kasperski zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce, równorzędnie z kapelą w składzie Przemysław Apolinarski i Rafał Zając. Natomiast w kategorii muzyków dziecięcych członkowie Zespołu i Kapeli Nowe Lotko zdobyli: Wojciech Umławski – drugie miejsce, Zofia Szymaniak – trzecie miejsce, Wiktor Mierzyński i Natan Kaźmierczak – wyróżnienie.

W turnieju tańców regionalnych bukówczanie zebrali laury we wszystkich kategoriach. W kategorii dziecięcej byli to: Anna Maćkowiak i Stanisław Poniży – pierwsze miejsce, Zofia Szymaniak i Natan Golczak – drugie miejsce oraz Wiktoria Poniży i Wiktor Mierzyński – trzecie miejsce (wszyscy z Zespołu Regionalnego Nowe Lotko); w kategorii młodzieżowej Dobrochna Marcinek i Kacper Poloszyk – pierwsze miejsce, równorzędnie z parą Marta Jakubowska i Adam Kazubski, oraz Zuzanna Kaczmarek i Jan Samol – drugie miejsce (wszyscy z Zespołu Regionalnego Nowe Lotko); natomiast w kategorii tancerzy dorosłych Żelisława Kasperczak i Henryk Strzymiński – pierwsze miejsce oraz Wioleta Szulc i Włodzimierz Szulc – drugie miejsce (wszyscy z Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz). Gratulujemy!

Głównymi organizatorami imprezy byli Fundacja Dudzierz.eu oraz gmina Rawicz. Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu prowadził znany aktor Stanisław Jaskółka, a wśród gwiazd wieczornych koncertów były zespoły Trebunie Tutki, Good Staff i Cztery Mile Lasu.

Z. Dragan