Brązowe Pasma dla Chóru Męskiego i „Melodii”

W ostatnią niedzielę października w sali widowiskowej Rawickiego Domu Kultury odbył się V Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów. Uczestniczyły w nim również dwa zespoły z Włoszakowic – Chór Męski im. Karola Kurpińskiego oraz Zespół Wokalny „Melodia”, które zakończyły zmagania niemałym sukcesem.

W konkursie wzięło udział 160 wykonawców tworzących kilkanaście zespołów i chórów. Oceniając prezentowane programy jury brało pod uwagę takie elementy jak: czystość intonacji, harmonia, kultura dźwięku, motoryka (rytm, dynamika, frazowanie), retoryka (artykulacja słowna i muzyczna), dobór i zróżnicowanie repertuaru oraz jego wartość artystyczna. Pod tymi względami Chór Męski im. Karola Kurpińskiego pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka oraz Zespół Wokalny „Melodia” prowadzony przez Mariolę Jagodzik zaprezentowały się jak zwykle bardzo dobrze. W rezultacie oba włoszakowickie zespoły zostały nagrodzone Brązowymi Pasmami. Gratulujemy!

Warto wspomnieć, że konkurs odbywał się pod patronatem Narodowego Forum Muzyki oraz starosty rawickiego, a jego głównym organizatorem był Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr.

A.A., zdj. www.rawicz24.pl