Spotkanie autorskie z Ewą Rosolską

Nietypowe obchody Dnia Kobiet odbyły się w piątkowy wieczór 10 marca we Włoszakowicach. Tego dnia miejscową salę widowiskową GOK odwiedziła pisarka Ewa Rosolska, znana również pod pseudonimem artystycznym Marta Osa – autorka książek dla dzieci i dorosłych (w tym głównie literatury kobiecej).

Podczas spotkania Ewa Rosolska vel. Marta Osa opowiadała przede wszystkim o swojej najnowszej książce „Kontrakt”. Przedstawiła również swoją dotychczasową karierę pisarską, skupiając się na okolicznościach powstania poszczególnych książek. Poza tym nie zabrakło też licznych pytań od publiczność, która rzecz jasna składała się w zdecydowanej większości ze świętujących przedstawicielek płci pięknej.

Spotkanie uświetnił minikoncert w wykonaniu Katarzyny Kaczmarek (śpiew) i Mariusza Kowalczyka (piano), którzy wykonali na bis kilka piosenek z wystawionego dwa tygodnie wcześniej spektaklu poetycko-muzycznego „Między ciszą a ciszą”. Na zakończenie była także możliwość zakupu książek autorki z jej osobistą dedykacją.

Organizatorami spotkania byli Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Karola Kurpińskiego, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach. Dyrektorowie tych trzech instytucji, tj. odpowiednio Jarosław Zielonka, Paweł Borowiec i Przemysław Kuchcicki dokonali wspólnymi siłami oficjalnego otwarcia spotkania.