Pierwszy popandemiczny przegląd noworoczny

W ostatnią niedzielę stycznia odbył się pierwszy po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Przegląd Noworoczny Zespołów Śpiewaczych i Chórów gminy Włoszakowice. Wydarzenie zagościło w świeżo wyremontowanej sali wiejskiej w Bukówcu Górnym.

Repertuar niedzielnego przeglądu składał się głownie z kolęd i pastorałek, choć nie zabrakło też utworów typowo noworocznych i karnawałowych. Ich wykonawcami było 10 okolicznych zespołów i chórów, w tym (w kolejności występowania):

• Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień” z Bukówca Górnego (instruktor Rafał Grygiel, kierownik Longarda Gąd),
  • Zespół Śpiewaczy „Zbarzewianki” ze Zbarzewa (instruktor Rafał Grygiel, kierownik Genowefa Mikołajczak),
  • Zespół Śpiewaczy „Relaks” z Boguszyna (instruktor Mariusz Lorych, kierownik Grażyna Tomowiak),
  • Zespół Śpiewaczy „Jezioranki” z Jezierzyc Kościelnych (instruktor Rafał Grygiel, kierownik Marzena Przewoźna),
  • Zespół Śpiewaczy „Mezzo Forte” z Krzycka Wielkiego (instruktor Rafał Grygiel, kierownik Zenon Mejza),
  • Chór Parafialny „Mater Dei” z Włoszakowic (instruktor Mariusz Kowalczyk, kierownik Arleta Małecka),
  • Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic (dyrygent Mariusz Kowalczyk, prezes Ireneusz Rogacki),
  • Zespół Wokalny „Melodia” z Włoszakowic (instruktor Mariola Jagodzik, kierownik Gabriela Janiszewska),
  • Zespół Śpiewaczy „Srebrny Włos” z Włoszakowic (instruktor Izabela Górna, kierownik Bogusława Samol),
  • Chór Cantilena z Włoszakowic (dyrygent i prezes Katarzyna Kaczmarek).

Po prawie trzech godzinach występów instruktorzy muzyczni, dyrygenci, kierownicy oraz prezesi poszczególnych zespołów i chórów odebrali z rąk wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pawła Borowca (prowadzącego przegląd) dyplomy i kwiaty. Specjalny list gratulacyjny odebrała też instruktorka Izabela Górna, która zakończyła swą ponad 10-letnią przygodę z zespołem „Srebrny Włos”.

Na zakończenia wydarzenia odbył się jeszcze minikoncert piosenek Stefana Skorupińskiego. Utwory pochodzącego z Włoszakowic kompozytora polskiej muzyki rozrywkowej zaprezentował zespół w składzie: Katarzyna Kaczmarek (śpiew), Julia Bajon (puzon), Martyna Bajon (saksofon sopranowy), Wiktor Lis (gitara) i Mariusza Kowalczyka (fortepian, kierownictwo artystyczne).

Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, natomiast o właściwe nagłośnienie imprezy zadbała firma Soundproduction Dariusz Wandolski i Wojciech Białasik.