Cykl letnich koncertów rozpoczęty

Niedzielnym koncertem promenadowym rozpoczął się cykl letnich koncertów organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Na scenie przed włoszakowickim Pałacem Sułkowskich wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania, która już niedługo oficjalnie uzyska imię Karola Kurpińskiego.

Poznańska orkiestra pod dyrekcją mjra Pawła Joksa (w pierwszym i ostatnim utworze dyrygował zastępca dyrygenta ppor. Paweł Kreft) zaprezentowała niezwykle bogaty i urozmaicony program, złożony z muzyki klasycznej, musicalowej i popularnej. Ze sceny można było usłyszeć m.in. Wokalizę (muz. Wojciech Kilar) z filmu Romana Polańskiego „Dziewiąte wrota”, „Lovers” (muz. Shigeru Umebayashi) z filmu „Dom latających sztyletów”, „Kolorowy wiatr” (Colors of the Wind) z filmu „Pocahontas” czy „Wyśniłam sen” (I Dreamed a Dream) z musicalu „Nędznicy” (Les Miserables). Całość została spięta klamrą muzyki Karola Kurpińskiego, poczynając od poloneza „Witaj Królu!”, a na słynnej „Warszawiance” kończąc. Instrumentalistom towarzyszyła jako solistka śpiewaczka musicalowa Edyta Krzemień, która zadbała o odpowiednie brzmienie partii śpiewanych.

Wśród bardzo licznie zgromadzonej publiczności koncertu obecni byli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, poseł na Sejm RP Wiesław Szczepański, radni Rady Gminy Włoszakowice z przewodniczącym Kazimierzem Kurpiszem na czele oraz sekretarz gminy Karolina Chlebowska. Włodarz naszej gminy, oficjalnie otwierając koncert, podkreślił jak duże znaczenie ma nadanie orkiestrze imienia najsłynniejszego w dziejach włoszakowiczanina, zarówno dla naszej społeczności, jak i dla samego poznańskiego zespołu.

Kończąc koncert dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec zaprosił publiczność na dwa pozostałe koncerty letniego cyklu. Przypomnijmy, że już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia o godz. 18.00 na plaży „Pudełkowo” w Boszkowie-Letnisku odbędzie się koncert plażowy. Z kolei dwa tygodnie później, w niedzielą 28 sierpnia o godz. 16.00, również przed włoszakowickim Pałacem Sułkowskich, zostanie zorganizowany koncert dożynkowy. Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia! Szczegóły w zakładce „Kalendarz imprez” (prawa górna część strony).